Na sprejery upozornil strojvedoucí, nezdály se mu přibývající nápisy

  12:20
Pokaždé, když v noci z pátku na sobotu projížděl okolo bývalé železniční polikliniky v Brně, sledoval strojvedoucí lokomotivy přibývající nápisy na stěnách budovy. Pojal tak podezření na sprejerství a vytočil tísňovou linku. Policisté na místě podle typického zápachu z barev poznali, že tam před chvílí někdo sprejoval.

Pustili se proto do prohledávání rozsáhlého opuštěného objektu. Při kontrole si všimli muže v tmavém oblečení, který se snažil nepozorovaně zmizet.

„Na výzvu hlídky zastavil, ale tvářil se, jako že neví, co po něm kolegové chtějí,“ popsal situaci policejní mluvčí David Chaloupka. „Zapíral však úplně zbytečně, od barvy měl totiž potřísněné ruce a dokonce i tvář.“

Muž se ke sprejování přiznal. Zanedlouho policisté uvnitř budovy našli i další dva výtečníky. Všechny tři sprejery zadrželi a jako podezřelé z trestného činu poškození cizí věci je umístili do cely.

Sprejera, který v Brně počmáral kostely i nemocnici, zachytily kamery

O poznání jednodušší práci měli v pátek večer strážníci na hradbách pod katedrálou Petrov. Přímo pod kamerami začala nezletilá dívka psát černým sprejem nápisy na cihlovou zídku, zatímco její kamarádka střídavě stříkala do prostoru a směrem ke zdi.

„Operátoři k nim okamžitě vyslali nejbližší hlídku. Dvojice zřejmě neměla sebemenší tušení, že její počínání zachytily kamery, a tak s cílem zamést vše takzvaně pod koberec odhodily dívky před blížícími se kolegy spreje z hradeb,“ řekla mluvčí strážníků Markéta Skřivánková.

Sprejerky skončily v rukou přivolaných republikových policistů.

Autor: