Řidič při honičce zranil policistu v nabouraném autě, dostal podmínku

  16:24
Brněnský krajský soud potvrdil zákaz řízení a podmíněný trest pro dvaatřicetiletého řidiče, který ve Fordu Mustang naboural policejní auto a jednoho uniformovaného muže zranil. Policii ujížděl, protože neměl sjednáno zákonné pojištění a chtěl se vyhnout trestu.

Řidič Fordu Mustang v noci na neděli na pomezí Vyškovska a Hodonínska při úniku před policisty naboural do jejich auta. | foto: Policie ČR

Honička začala, když chtěl policejní hlídka loni v dubnu v Hodějicích na Vyškovsku provést rutinní silniční kontrolu. Řidič mustangu ale na výzvu k zastavení nereagoval a začal ujíždět. 

Fotogalerie

Nezastavil ho ani zátaras v podobě dalšího policejního auta, které se mu podařilo objet.

Když prchající šofér dojel až do Žarošic na Hodonínsku, které jsou od Hodějic vzdálené asi dvacet kilometrů, otočil se a pokračoval ve zběsilé jízdě zpět. Nakonec naboural policejní vůz, ve kterém se jeden z policistů zranil. 

Škoda na policejním autě byla vyčíslena na 306 tisíc korun.

Okresní soud v Hodoníně řidiči za tyto skutky vyměřil 15 měsíců vězení s podmíněným odkladem na jeden a půl roku. A na stejnou dobu i zákaz řízení vozidel. Navíc řidič přišel o osobní vůz, který propadl státu. 

Tento verdikt nyní potvrdil Krajský soud v Brně. „Odvolání obžalovaného bylo zamítnuto,“ informovala mluvčí soudu Klára Belkovová. 

Obžalovanému přitom původně hrozilo až šestileté vězení. Byl totiž obviněný z násilí proti úřední osobě. Kdyby býval hlídce zastavil a vyšlo najevo neuzavřené povinné ručení, mohl se zpovídat pouze z přestupku.

Autor: