Slovenská sanitka s dítětem uvázla na D1 u Brna, pomohl policista na motocyklu

  11:48
Že špatná dopravní situace na dálnici D1 skončí velkou nepříjemností, hrozilo na konci dubna, kdy po ní spěchala sanitka s malým pacientem na cestě z Prahy do Bratislavy. Před Brnem je zastavila kolona stojících automobilů a zdravotní stav dítěte se začal horšit. Desetikilometrovou zácpou provedl sanitku policista na motocyklu, díky čemuž se pacient dostal do nemocnice včas.

Cestu do Bratislavy sanitce v koloně na dálnici D1 před Brnem komplikovala skutečnost, že zahraniční vozidla s majáky nemají na českém území právo přednostní jízdy.

Pomoc však byla potřeba ihned, protože uvnitř sanitky cestoval do nemocnice nemocný dětský pacient na podpůrné léčbě, jehož zdravotní stav se během nekonečného čekání začal vyvíjet nepříznivě.

VIDEO: Policisté vytáhli ze zácpy slovenskou sanitku, v ČR nemá přednost

„Ze svízelné situace sanitce pomohl přivolaný dálniční policista na motocyklu. Ten s houkající záchrankou v těsném závěsu během několika okamžiků dokázal bezpečně projet celou více než desetikilometrovou zácpou,“ informoval dnes policejní mluvčí Petr Vala.

„Od Brna pak už slovenští záchranáři mohli bez dalšího zdržení pohodlně pokračovat sami. Cílem bylo jedno dětské specializované pracoviště v bratislavské nemocnici, kam s malým pacientem dojeli včas a v pořádku,“ doplnil Vala.

Autor: