Z Brna za slony za osm hodin. Tanzanie jedná o vzniku letecké Safari line

  6:12
Místo zdlouhavé cesty s přestupy přímý charterový let na osm hodin. Takový luxus by přinesla turistům Safari line, o které vyjednávají představitelé Tanzanie. Do východoafrické země proslulé přírodou a národními parky by se létalo z Brna či Ostravy.

Kdy se projekt zrealizuje, zatím není jasné, jeho vývoj závisí hlavně na epidemiologické situaci. „V době covidu je těžké otevírat nové letecké linky. Jednání se teď ale znovu rozbíhají,“ sdělil honorární konzul Tanzanské republiky Roman Grolig.

Otázkou také je, odkud budou lety vyrážet. „Uvažujeme buď o Brně, nebo Ostravě. V Africe jsme na tom podobně, rozhodujeme se mezi hlavním městem Dar es Salaam a letištěm Kilimanjaro v Arushe,“ přiblížil Grolig.

Brněnské letiště, z něhož létá pravidelná linka pouze do Londýna, už na podobném spojení pracuje, zatím se však týká jen nákladní dopravy.

„Naše letiště už o letech do afrických zemí jedná, jde ale pouze o neveřejné nákladní lety bez cestujících,“ informuje Kateřina Bogdálková ze společnosti Letiště Brno.

Safari line je jedním z projektů, které vznikají při příležitosti nově navázaného přátelství mezi Tanzanií a Českem. V Brně nedávno vznikl honorární konzulát východoafrické země a na začátku září se ve zdejší vile Löw-Beer uskutečnilo první setkání členů Czech – Tanzanian Friendship Clubu (klubu přátelství).

Na událost dorazil i tanzanský velvyslanec Abdallah S. Possi. „V Brně jsem už potřetí, mám to tady rád. Myslím si, že jsme na skvělé cestě posunout se dál nejen co se týče politiky, ale také podnikání a vzdělání,“ svěřil se ambasador.

Z nově navázaných vztahů si Jihomoravský kraj slibuje otevření dveří pro podnikatele do prostředí, kam by se za jiných podmínek nedostali.

Autor: