Na ulici ležely bankovky za desetitisíce, posbírala je poctivá kolemjdoucí

  11:08
Bankovky v hodnotě desítek tisíc korun se povalovaly na ulici v centru Brna. Sebrala je procházející žena, která hotovost odevzdala strážníkům. Peníze už si převzal jejich majitel.

(ilustrační snímek) | foto:  Dan Materna, MAFRA

Rozházené bankovky ležely ve středu odpoledne na jedné z ulic městské části Brno-střed. Kolemjdoucí je kupodivu míjeli bez zájmu, zaujaly až devětatřicetiletou ženu, která peníze posbírala a předala strážníkům.

„Hlídka balíček přepočítala a zjistila, že jeho majitel přišel možná svou nepozorností o desítky tisíc korun,“ sdělila mluvčí brněnské městské policie Tereza Kadrnožková.

Když o tom městská policie informovala na svém webu, vzápětí se jí přihlásilo hned několik lidí, kteří tvrdili, že jsou peníze jejich. Nedokázali však říct, kolik konkrétně peněz bylo a na kterém místě je ztratili.

Skutečný majitel nakonec peníze převzal v pátek. K jeho identifikaci přispěly mimo jiné i kamerové záznamy.

„Zcela přesně určil místo a dobu ztráty, celkovou částku, nominální hodnotu jednotlivých bankovek a strážníkům odpovídajícím způsobem popsal i veškeré okolnosti. Při tom požádal o kontakt na nálezkyni, aby se jí mohl odměnit,“ poznamenala Kadrnožková.

Autor: