Do rodinného kšeftu s marihuanou se zapojily tři generace, vynášel miliony

  16:28
Několik pěstíren na různých místech, důkladně rozdělené role, jedno z prodejních míst ve vesnické restauraci. Tak vypadal dlouholetý obchod s marihuanou v podání rodinného klanu z Hodonínska, který odhalili policisté. Členům skupiny hrozí několikaleté vězení.

Policie zadržela jedenáct lidí, jeden z nich je cizinec. Zbytek tvořili převážně příbuzní z vesnice poblíž Kyjova. Šest ze zadržených skončilo ve vazbě.

„Produkci, distribuci a vývoz marihuany podle zjištění kriminalistů zajišťovaly tři generace jedné rodiny. Skupina se byznysu věnovala několik let, vydělala si řádově miliony korun,“ informovala mluvčí Národní protidrogové centrály Lucie Šmoldasová.

Hlavou gangu byl podle policistů sedmačtyřicetiletý muž. Z pěstování, sušení, finální úpravy a neoprávněného přechovávání rostlin jsou pak obviněni i jeho rodiče a další příbuzní. Například bratr hlavní postavy této skupiny marihuanu „uživatelsky testoval“ a vystupoval jako prostředník na její prodejce, syn studující vysokou školu zase fungoval coby organizátor, poradce, logistik a zajišťovatel odběratelů.

Rodina pěstovala rostliny konopí a následně skladovala sušinu na více místech.

„Pachatelé tak nejspíš chtěli v případě odhalení předejít trestnímu stíhání za nakládání s velkým množstvím drog. Před prodejem pak marihuanu svezli na jedno místo a po deseti či dvaceti kilogramech drogu prodávali,“ sdělila Šmoldasová s tím, že kilogram marihuany prodával gang za zhruba 60 tisíc korun. Při větším odběru nabízel množstevní slevu.

Dron odhalil v lese plantáž konopí, pěstitel předstíral zájem o myslivost

Část zboží putovala na Slovensko, jedním z distribučních míst byla vesnická restaurace na Hodonínsku.

Policisté při zátahu zajistili 61 kilogramů sušiny marihuany, tři osobní auta v celkové hodnotě jeden a půl milionu korun, finanční hotovost 3,5 milionu korun, přes 17 tisíc euro a dva miliony korun na účtech.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o organizovanou trestnou činnost a velký rozsah drog, hrozí pachatelům 8 až 12 let vězení. Zahraničnímu pachateli hrozí 10 až 15 let vězení,“ uvedla Šmoldasová.

Autor: