Muž usedl za volant i přes zákaz, pod vlivem drog vezl tři nepřipoutané děti

  16:40
Nejen se svým životem hazardoval v neděli odpoledne muž, kterého policisté zastavili při běžné silniční kontrole na Vyškovsku. Pod vlivem drog, kvůli nimž měl už z minulosti zákaz řízení, v autě vezl rovnou čtyři děti, jen jedno z nich ale bylo v sedačce. Z místa tak musel šofér pokračovat s policisty rovnou na služebnu.

Muž se po vystoupení z auta snažil hájit, že o zákazu řízení sice ví, ale že jej dostal už zhruba před rokem. „Ale stále to platí,“ reagoval policista na zveřejněném videu.

Když hlídka zjistila, že muž má zákaz řízení kvůli odmítnutí lékařského vyšetření na drogy, zajímalo ji, jestli není pod vlivem i nyní. „A podezření se potvrdilo, provedený test ukázal pozitivní výsledek na amfetaminy,“ doplnil policejní mluvčí David Chaloupka.

To však nebylo vše. Ke dvěma prohřeškům se přidal ještě třetí. Ve voze totiž šofér vezl i svoji přítelkyni a čtyři děti, překročil tak kapacitu auta. V sedačce bylo jen jedno z dětí, ostatní seděly nepřipoutané.

„Muž podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání tak musel policisty následovat na služebnu,“ dodal Chaloupka s tím, že šofér je nyní podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí a hrozí mu až dva roky vězení. Přitížil si i tím, že opět odmítl lékařské vyšetření a odběry na zjištění návykových látek.

Autor: