VIDEO: Spěchající řidič se „lepil“ na další auta, natočili jej policisté

  17:16
Až příliš pospíchal ráno do práce čtyřicetiletý řidič v Brně, který se snažil přimět ostatní vozy k uvolnění cesty tím, že se k nim zezadu nebezpečně přibližoval. Nevšiml si při tom, že přímo za ním jede policejní auto, které jeho počínání zaznamenalo na kameru.

Řidič se k bezohlednému jednání uchýlil na konci minulého týdne na přivaděči do Brna. „Takzvaným lepením na kufr si od ostatních řidičů vynucoval volný průjezd,“ popsal policejní mluvčí Petr Vala.

Před nebezpečně jedoucím autem uhýbala například mladá řidička černé Škody Octavia. „Později uvedla, že si rychle jedoucího modrého auta povšimla až na poslední chvíli, když už bylo nebezpečně blízko,“ poznamenal Vala.

Řidiči se řítili po Brně jako při závodech, jednomu naměřili stopadesátku

Policisté měli v tomto případě usnadněnou práci díky tomu, že se riskantní jízda odehrála přímo před jedním z jejich vozů, které vše nahrálo na palubní kameru. Řidiče tak zastavili a jeho počínání oznámili jako přestupek správnímu orgánu, který může udělit několikatisícovou pokutu.

„Nedodržování bezpečné vzdálenosti za vozidlem patří na českých silnicích mezi častý nešvar. Jen loni měl tento zlozvyk na jižní Moravě podíl na 249 dopravních nehodách, jedná se tak o pátou nejčastější příčinu,“ uvedl Vala.

Ten upozornil, že brzdná dráha v osmdesátikilometrové rychlosti činí na suché vozovce minimálně kolem padesáti metrů. „K tomu je ale potřeba přičíst reakční dobu řidiče, technický stav vozidla, prodlevu brzd a náběh brzdového systému. Řidičům může pomoci jednoduché pravidlo dvou sekund, kterým mohou snadno zkontrolovat svou vzdálenost od druhého vozidla,“ podotkl Vala.

Autor: