Mladík s kradeným autobusem dvakrát boural, přiznat se přišel s matkou

  13:16
Stěží uvěřitelným případem se zabývají brněnští policisté. Na jejich služebnu se v doprovodu matky přišel přiznat mladík, který se opakovaně projíždí kradenými autobusy, přestože nevlastní řidičský průkaz. Při poslední cestě naboural auto a poničil přejezd, za několik trestných činů mu hrozí až pět let.

Poslední eskapáda jednadvacetiletého muže začala v neděli brzo ráno v Brně, kde se zmocnil zaparkované bílé karosy. Přes Ostopovice dorazil až do Uherského Brodu ve Zlínském kraji, kde uvnitř autobusu přespal.

„Druhý den ráno mu ale další vyjížďku překazila jeho nepozornost. U Hodějic na Vyškovsku totiž při odbočování přehlédl automobil, se kterým se tvrdě střetl. Jenomže ani zraněný cizinec ve voze nepřivedl mladíka k rozumu, od vážné nehody zbaběle ujel,“ popsal policejní mluvčí Petr Vala.

Řízení mladík nezvládl ani na nedalekém železničním přejezdu, kde poničil zabezpečovací zařízení. Poškozený autobus pak odstavil a utekl.

„Na služebnu se přišel doznat až v doprovodu maminky. Tam překvapení policisté zjistili, že se nejedná o jeho první podobný problém. Mladík, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz, se totiž během několika let zmocnil již několika autobusů a má soudem vyslovené dva platné zákazy řízení,“ sdělil Vala.

Mladý muž, kterému hrozí až pět let vězení, si na proces po dnešním rozhodnutí soudce počká ve vazbě.

Podezřelý je hned z několika trestných činů: neoprávněné užívání cizí věci, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, ublížení na zdraví z nedbalosti, poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Policisté zveřejnili video, na němž mladík označený červeným kolečkem vystoupil z autobusu na čerpací stanici. Zeleným kolečkem je pak označený svědek, který autobusem cestoval také, a jehož policisté hledají.

Zároveň pátrají po dalších lidech, kteří byli autobusem ohroženi. Svědci se mají obrátit na linku 158.

Autor: