Maskovaný lupič si v brněnské benzince vynutil nožem desetitisíce korun

  10:36
Policii uniká muž, který minulý týden ve středu večer vyloupil jednu z čerpacích stanic v brněnských Židenicích. S nožem v ruce si to zamířil rovnou k prodavačce, od které si vynutil vydání hotovosti. Kriminalisté po týdnu od události zveřejnili video z přepadení a žádají veřejnost o pomoc při pátrání.

Maskovaný muž s černou kapucí na hlavě vešel minulou středu na benzinku a namířil si to přímo k pokladně.

„Po vystrašené ženě požadoval okamžité vydání veškerých finančních prostředků, přičemž jí vyhrožoval pětadvaceticentimetrovou čepelí,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Jakmile prodavačka vyskládala veškerou hotovost z pokladny do připravené žlutobílé igelitové tašky, lupič z místa bleskově utekl služebním vchodem směrem do Svatoplukovy ulice.

Po česky hovořím muži, který byl ve věku kolem 20 až 25 let a jenž byl 175 centimetrů vysoký, od té doby policisté bezvýsledně pátrají a žádají o pomoc veřejnost. I proto zveřejnili video z přepadení.

„Muž byl oblečený pravděpodobně do tmavě modré bundy s kapucí, která měla na levé straně červené doplňky.  Na sobě měl dále i šedé kalhoty se zipy a na nohou černou obuv. Na obličeji měl nasazený bílý respirátor a na rukou jednorázové rukavice,“ přiblížil Vala.

Pokud muže na záznamu někdo pozná, má se ozvat na tísňovou linku 158.

Autor: