Muž při pokusu o sebevraždu zapálil ubytovnu, před kouřem utíkalo 60 lidí

  13:36
Obyvatelé ubytovny v Bzenci na Hodonínsku museli o víkendu prchat před plameny a kouřem, který zaplnil společné prostory objektu. Požár založil cizinec, který se neúspěšně pokusil o sebevraždu. Za obecné ohrožení mu hrozí až osmileté vězení.

Při požáru ubytovny v Bzenci na Hodonínsku, který založil jeden z obyvatel při pokusu o sebevraždu, bylo evakuováno na šest desítek lidí. | foto: HZS JmK

Hasiči do ubytovny vyjížděli v sobotu před 9. hodinou ráno. Plameny v místnosti o rozměrech 6x3 metry rychle zkrotili, předtím však muselo z budovy utéct zhruba 60 lidí.

„Předběžný odhad škody byl stanoven na 300 tisíc korun. Zásahem jsme uchránili majetek za 5 milionů korun,“ informoval mluvčí krajských hasičů Jaroslav Mikoška.

Vyšetřování odhalilo, že požár založil osmačtyřicetiletý obyvatel ubytovny z ciziny, který se ve svém pokoji pokusil o sebevraždu. Nejprve se nezjištěným předmětem poranil, poté rozdělal oheň.

„Požár okamžitě zachvátil veškeré vybavení pokoje a na společnou chodbu budovy se linul toxický kouř,“ popsal policejní mluvčí Petr Vala.

Zranění při požáru utrpěl pouze muž, který jej založil. „Nadýchal se zplodin a utrpěl popáleniny druhého stupně. Po ošetření byl převezen do kyjovské nemocnice,“ informovala mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Cizinec je podezřelý ze spáchání trestného činu obecného ohrožení, za nějž mu hrozí až osmiletý trest.

Autor: