V brněnské ubytovně hořel byt, záchranáři ošetřili sedm lidí

  12:22,  aktualizováno  12:48
Hasiči dopoledne zasahovali u požáru bytu v objektu ubytovny v brněnských Štýřicích. Vyhlásili třetí stupeň poplachu a ze zakouřeného domu vyvedli několik obyvatel. Záchranáři ošetřili sedm lidí, dva z nich odvezli do nemocnice. Nadýchali se kouře.

V jednom z bytů v prvním patře ubytovny v Havlenově ulici nedaleko brněnského centra začalo hořet před 11. hodinou dopoledne.

Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu a povolali celkem patnáct jednotek a speciální techniku. K hašení nasadili tři vodní proudy.

„Situace byla v prvních chvílích nepřehledná. Zjistili jsme, že se v budově nachází 33 lidí včetně dětí. Šesti obyvatelům jsme pomohli dostat se ven,“ informoval mluvčí krajských hasičů Jaroslav Mikoška.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu zhruba půl hodiny po jeho nahlášení. „V takových situacích je nebezpečný zejména kouř, který ohrožuje i lidi několik pater nad místem požáru,“ podotkl Mikoška.

Záchranáři na místo poslali pět prostředků včetně velkokapacitní sanitky.

„Ošetřili jsme muže a ženu, kteří se nadýchali zplodin, a převezli jsme je do Nemocnice Milosrdných bratří v Brně. Dále jsme se postarali o pět pacientů, které jsme po ošetření nechali na místě,“ informovala mluvčí krajských záchranářů Michaela Bothová.

Po poledni se obyvatelé ubytovny mohli začít vracet do svých bytů. Podle hasičů požár zřejmě způsobila technická závada na elektrospotřebiči, škodu vyčíslili na půl milionu korun.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autoři: ,