iDNES.cz

Na trati do Brna hořel za jízdy vagon vlaku, evakuovalo se čtyřicet lidí

  9:30
Přímo za jízdy začalo ráno hořet v osobním vlaku na trati mezi Břeclaví a Brnem. Strojvůdce vlak odstavil ve stanici v obci Vranovice na Brněnsku, kde se ze zasaženého posledního vagonu soupravy evakuovalo zhruba 40 cestujících. Nikdo z nich se nezranil. Plameny způsobily podle prvotních odhadů škodu 1,2 milionu korun.

Požár osobního vlaku hasili hasiči ve stanici v obci Vranovice na Brněnsku. | foto: HZS JMK

Hořet začalo po osmé hodině ráno. „Událost jsme měli nahlášenou jako zahoření odpadu na toaletě. Přesnou příčinu vyšetřujeme,“ řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Cestující z vagonu zaměstnanci soupravy přesunuli při jízdě do bezpečné části vlaku. Po nouzovém zastavení pak urychleně vystoupili ještě před příjezdem hasičů do stanice.

„Po odpojení vozu od elektrické energie nasadili kolegové zasahující v dýchací technice proti plamenům dva vodní proudy a zakouřené prostory odvětrávali. Požár zasáhl část posledního vozu soupravy, kde se plameny rozšířily z toalety do dalších prostor,“ popsal Mikoška.

Provoz ve stanici Vranovice byl zhruba na dvě hodiny přerušený. Odřeknuto bylo několik vlaků. Omezení skončilo po desáté dopoledne.

Autor:
zpět na článek