Kamion na odpočívadle zachvátil požár, hasiči našli v kabině mrtvého muže

  10:06
Silné plameny v úterý večer na dálničním odpočívadle na Brněnsku zachvátily kamion se zahraniční registrační značkou. Hasiči po likvidaci požáru našli v kabině vozu mrtvého muže. Příčiny neštěstí se zjišťují, jednou z verzí je, že si řidič v chladné noci přitápěl.

Hasiči likvidovali noční požár kamionu na odpočívadle dálnice D52 na Brněnsku. V kabině našli mrtvého člověka. (19. března 2024 ) | foto: HZS JmK

Informaci o požáru kamionu na odpočívadle dálnice D52 přijali hasiči před desátou hodinou večer. První posádka byla na místě za deset minut.

„V té době byla celá kabina v plamenech a požár se již šířil po návěsu kamionu,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Poté, co hasiči dvěma vodními proudy se smáčedlem plameny zkrotili, naši v kabině vozu tělo muže. To vyprostili a současně přečerpali z nádrží kamionu 600 litrů nafty. Odhad škody činí pět milionů korun.

Podle policejního mluvčího Bohumila Maláška šlo o kamion se zahraniční registrační značkou. „Totožnost mrtvého zatím neznáme. O příčině smrti napoví výsledky pitvy,“ podotkl Malášek.

Hasiči zároveň zjišťují, proč k požáru došlo. Jednou z verzí podle Mikošky je, že si řidič v kabině přitápěl a během jeho spánku začalo hořet.

19. listopadu 2022

Autor: