VIDEO: Strážníci zachránili otce a syna před udušením. Vykopli dveře bytu

  12:26
O velkém štěstí mohou mluvit dva nájemníci brněnského bytu na Lesné. Nebýt všímavé sousedky a přivolaných strážníků, udusili by se zplodinami ve spánku. Na zapnutém sporáku nechali hrnec.

Intenzivní pach kouře v koupelně nedal v noci na pondělí spát ženě v panelovém domě v Brně na Lesné. Měla pocit, jako kdyby se někde něco pálilo, a tak se raději obrátila na linku 156 a přivolala hlídku městské policie. 

„Strážníci při vstupu do budovy zjistili, že velká část společné chodby je zahalena dýmem, vyrozuměli proto prostřednictvím operačního střediska hasiče. Mezitím se jim ale podařilo vypátrat, ze kterého bytu kouř vychází,“ popsala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková. 

Podle sousedů se v bytě tou dobou měli nacházet dva nájemníci, ti však na intenzivní bušení a zvonění vůbec nereagovali. 

„Protože nebylo zřejmé, zda uvnitř nepropukl požár a šlo tedy vyloženě o čas, neměla hlídka jinou možnost než vykopnout vstupní dveře,“ shrnula Skřivánková. 

Ihned po vstupu do bytu strážníky obklopil všudypřítomný dráždivý zápach a zakrátko už z oblaku dýmu vyváděli rozespalého staršího muže. 

„Reálně hrozilo udušení zplodinami“

„Ve vedlejší místnosti urputně probouzeli jeho nic netušícího a velmi tvrdě spícího syna,“ dodala mluvčí. 

Když si strážníci ověřili, že se nikdo jiný v bytě už nenachází, otevřeli okna dokořán a začali pátrat po příčině kouře. 

„Ukázalo se, že příčinou dýmu byl odstavený hrnec na zapnutém sporáku a mužům ve spánku reálně hrozilo udušení zplodinami,“ poukázala Skřivánková. 

Hlídka spáleniny v hrnci uhasila a oba muži nakonec vyvázli bez zranění. Kvůli nadýchání hustého kouře je však strážníci předali do péče zdravotníků. 

Autor: