Hasiči na D1 likvidovali požár jeřábu, museli zastavit provoz na dálnici

  9:28
Škodu za tři miliony korun způsobil v úterý večer požár autojeřábu v místě stavebních prací na 196. kilometru D1 u Brna. Příčinou byla zřejmě technická závada, nikdo se nezranil. Při zásahu museli hasiči na krátkou dobu zastavit i provoz ve vedlejším průjezdném pruhu dálnice.

V místě prací na 196. kilometru dálnice D1 řešili hasiči požár autojeřábu. (10. července 2024) | foto: HZS Jihomoravského kraje

Autojeřáb hořel v místě, kde se v jednom směru dálnice pracuje a do druhého je svedena doprava.

Hasiči, kteří k jeho požáru vyjížděli v úterý ve 20:30 a nasadili celkově sedm jednotek, vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu a provoz na dálnici z bezpečnostních důvodů na několik minut zastavili.

„Během deseti minut od příjezdu jsme měli požár pod kontrolou. Po jeho dohašení jsme zasypávali provozní kapaliny sorbentem a s odborem životního prostředí jsme komunikovali únik hasební vody a provozních kapalin mimo dálnici. Ve 22 hodin jsme zásah na místě ukončili,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

2. dubna 2023

Autor: