V obchodě se nepohodli senioři, hádka u sýrů gradovala potyčkou u pečiva

  17:46
Roztržku mezi dvěma nakupujícími seniory museli řešit strážníci v jednom z brněnských obchodů. Šedesátník a sedmdesátnice si nejprve vynadali, následně došlo i na strkanici, při níž žena spadla na zem a natloukla si loket.

Ke konfliktu došlo v úterý odpoledne v prodejně ve Starém Lískovci v Brně. Verze, jak k němu došlo, se v podání třiasedmdesátileté ženy a dvaašedesátiletého muže lišily.

„Žena řekla, že si v oddělení mléčných výrobků vybírala sýr a muž na ni prý začal mluvit vulgárně. Potom se přemístila do oddělení s pečivem a tam jí tento muž dal údajně facku a ona upadla na zem,“ popsala mluvčí brněnských strážníků Jana Pokorná.

Lupič si vytipoval seniora, od přepadeného muže však schytal pár facek

Muž sled událostí vylíčil odlišně. „Seniorce prý pouze odsunul vozík, aby si také mohl vybrat mléčný výrobek. Té se to údajně nelíbilo a slovně na něho zaútočila. Když se znovu setkali při výběru pečiva, prý Brňanka napadla ho a on se jen bránil. Odstrčil ji dlaní a ona upadla,“ přiblížila Pokorná.

Svědci potvrdili, že hádka skutečně vypukla v oddělení se sýry a vygradovala u pečiva, kde žena upadla na zem. Při tom se jí vytvořila modřina na lokti, muž měl zase poškrábané předloktí, ale lékařské ošetření oba odmítli.

Podezřením ze spáchání přestupku proti občanskému soužití se bude zabývat správní orgán.

Autor: