VIDEO: Policistům ujížděl dvoustovkou, aby se vyhnul pokutě za driftování

  18:50
Nebezpečného šoféra ve sportovním vozidle v sobotu večer pronásledovali břeclavští policisté. Řidič na sebe upozornil tím, jak driftoval na parkovišti u nákupního centra. Když policisté zapnuli modré majáky, zběsilou jízdou se je snažil setřást.

Z Břeclavi jim ujížděl ve směru na Hodonín, přitom místy jel rychlostí vyšší než 215 kilometrů v hodině.

„Někteří řidiči tak před ním museli dokonce brzdit či uhýbat ke krajnici,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala. To je vidět i na zveřejněném videu.

Jedna hlídka, která jela celou dobu za ním, však zalarmovala své kolegy. Ti mu po pár minutách agresivní jízdy cestu u Moravské Nové Vsi zatarasili. S namířenými pistolemi pak policie donutila dvaatřicetiletého řidiče vystoupit z auta. Na zemi ho pak spoutali.

Velkým překvapením ale pro policisty byl důvod ujíždění. Dechová zkouška i test na drogy byl negativní, muž měl v pořádku i řidičský průkaz. „Na místě tak bylo jediné vysvětlení. Tímto činem se chtěl evidentně vyhnout případné pokutě za své nebezpečné chování na parkovišti u obchodního centra,“ doplnil Vala.

Pokuta jej teď nemine, ale o řidičský průkaz na místě za tak vysokou rychlost nepřišel. Policisté jej na místě totiž oficiálně nezměřili. Visí však nad ním i hrozba vězení kvůli možnému trestnému činu obecného ohrožení.

Policisté teď proto hledají svědky nebezpečného ujíždění, tedy další řidiče, které muž svou agresivní jízdou ohrožoval. Mají se ohlásit na lince 158. „Policisté případně uvítají i kamerové záznamy z palubních kamer,“ dodal Vala.

Autor: