Podvodník vytáhl z ženy dva miliony, vymyslel si somálské piráty u Japonska

  14:12
Na dramatickou historku nalétla žena z Břeclavska internetovému podvodníkovi, kterému poslala mimořádně vysokou částku. Muž jí namluvil, že se plaví po moři a má obavy ze somálských pirátů.

(ilustrační snímek) | foto: AP

Třiačtyřicetiletá žena se s mužem seznámila loni v prosinci na internetové seznamce. Její nápadník se vydával za lodního inženýra.

„Při sdělování dojmů jí uvedl, že právě cestuje na lodi z jižní Ameriky do Japonska, kde mohou posádku přepadnout somálští piráti, a proto nutně potřebuje odeslat své cennosti i finance do Evropy. Žena souhlasila, že peníze mohou být převedeny na její účet,“ popsala policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Ženě nedošlo, že se somálští piráti těžko budou plavit v Tichém oceánu několik tisíc kilometrů od své vlasti, ani jí nebylo divné, proč by před nimi chtěl námořník na palubě lodi ukrývat peníze uložené na účtu.

Když její nový vyvolený požádal o zaplacení nezbytných poplatků, začala mu ochotně posílat peníze na různé zahraniční účty.

„Muž ji vždy kontaktoval s tím, že je potřeba uhradit ještě další a další finance. A pak už následoval známý scénář – internetový přítel přestal komunikovat a žena pojala podezření, že něco není v pořádku,“ sdělila Haraštová.

K ženě skutečně žádné peníze ani cennosti nedoputovaly, sama naopak odeslala na zahraniční konta dohromady přes dva miliony korun.

Autor: