Brněnský podchod se dva týdny po požáru znovu otevře, nepůjde projít celý

  14:16
Hojně používaný podchod pod hlavním vlakovým nádražím v Brně se ve čtvrtek ráno znovu otevře. Zavřený byl necelé dva týdny poté, co v něm hořely prodejní stánky a plameny poškodily elektroinstalaci. Přístup ale nebude možný přes Obchodní centrum Letmo.

V podchodu bude ve čtvrtek v 8 hodin ráno zpřístupněn koridor pro pěší. „Podchod bude průchozí od Benešovy až po budovu Teska na Dornychu. Pozor, přístup ale nebude možný přes OC Letmo. Místo požáru je ohraničeno a nelze do něj vstupovat,“ uvedlo město na Facebooku.

Podchod, kterým denně proudí tisíce lidí, byl zavřený od požáru, k němuž došlo v sobotu 11. května časně ráno. Hořely tři opuštěné prodejní stánky, hasiči jako příčinu označili technickou závadu elektrospotřebiče. Původní odhad škody činil dva miliony korun.

Komplikace pro Brňany: rušný podchod pod nádražím zůstává kvůli požáru zavřený

Následně se zjistilo, že požár vážně poškodil elektroinstalaci, kvůli čemuž se v celém podchodu nemohlo svítit. Brno jej tak kompletně uzavřelo a chodci museli místo obcházet po silnici pod železničním viaduktem nebo projít úzkým průchodem mezi železničními nástupišti a obchodním domem Tesco.

Autor: