Luxusní menu a sopranistky z Londýna. Po odkladech se vrátí Ples jako Brno

  10:14
Po třech letech se do Brna vrátí největší společenská akce plesové sezony. Ples jako Brno se naposledy konal v roce 2020, pak jej zrušila covidová opatření i válka na Ukrajině a dopady na ekonomiku i atmosféru v Česku.

Návštěvníkům plesu se věnovaly pohledné hostesky. (27. ledna 2018) | foto: Marie Stránská, MAFRA

Jubilejní desátý ročník se uskuteční 28. ledna v brněnské Fait Gallery. Pořadatelé opět slibují špičkovou gastronomii s delikatesami, které už od prvního ročníku připravují šéfkuchaři z brněnské Valoria Restaurant. A i na kulatý ročník plánují vyladěné menu s luxusními surovinami, které doplní hudební produkce.

„Na plese vystoupí slavná čtveřice londýnských sopranistek, která zpívá pod jménem IDA. Vystupovaly například také pro prince Edwarda na hradě Windsor a vyprodaly vystoupení v Jersey Opera House a na zámku Tonbridge. Hosty roztančí také Olympic a nesmím zapomenout na zpěváky Olgu Lounovou a Michala Hrůzu,“ vyjmenoval jeden z organizátorů Tomáš Pakosta.

Součástí každého ročníku je i dobročinná dražba. Pokud organizátoři sečtou všechny předchozí akce, ples už pomohl částkou 8,6 milionu korun.

„Teď spolupracujeme se třemi nadacemi. Peníze tak poputují do nadace bojovníka Jiřího Procházky BJP Foundation, která pomáhá vážně nemocným dětem, dále do nadačního fondu Hvězdy pro život, jenž pomáhá nemocným dětem, seniorům a rodinám, třetí je Krása pomoci, kterou založila v roce 2008 Taťána Kuchařová a pomáhá seniorům,“ sdělil pořadatel Bedřich Snášel.

V prodeji jsou celkem čtyři varianty vstupenek, nejlevnější je za 10 800 korun.

26. ledna 2020

Autor: