Školačka odvedla od obchodu cizího psa. Byl tam uvázaný dlouho, vysvětlila

  14:06
Na brněnské strážníky se v úterý obrátila osmašedesátiletá žena, která hledala svého psa. Uvázala ho totiž u supermarketu, ale po nákupu už tam nebyl. Díky záznamům z bezpečnostních kamer policisté zjistili, že zvíře odvedla jedenáctiletá dívka. Té pak majitelka nabídla, že může psa chodit venčit.

Brněnští strážníci pátrali po psovi, kterého odvedla školačka. Majitelka zvíře nechala uvázané u supermarketu. | foto: Městská policie Brno

Na městskou polici zavolala starší žena, která u vchodu do supermarketu uvázala svého malého psa, po nákupu už tam nebyl. 

„Na otázku kdo a kdy jejího mazlíčka odvedl, daly odpověď záběry z bezpečnostní kamery. Z nich se strážníci dozvěděli, nejen jak vypadá kříženec, ale také dívka, která ho prý nejprve pohladila a za pár minut i odvedla,“ uvedl k případu mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Strážníci se pustili do pátrání, měli i fotky ztraceného psa. Netrvalo dlouho a nešťastné majitelce zavolala žena, který ji ubezpečila, že její čtyřnohý kamarád je v pořádku.

„Byla to matka jedenáctileté dívky, která křížence odvedla. Události nabraly tak rychlý spád díky čipu, z kterého rodina ve spolupráci s útulkem městské policie získala kontakt na majitelku. V přítomnosti strážníků pak proběhlo smluvené předání a zároveň se vysvětlila i motivace netradiční dočasné péče,“ dodal Šoba.

Dívka pak vysvětlila, že psa odvedla, protože se jí zdálo, že je u obchodu přivázaný moc dlouho. Strážníci pak majitelku poučili, že podle vyhlášky musí mít zvíře pořád pod dohledem. Žena následně školačce nabídla, že může psa chodit venčit a dívka souhlasila. 

Autor: