Hledám čtyři mamby zelené, tvrdil muž. Pak oznámil, že se špatně podíval

  14:16
Do pátrací akce se ve čtvrtek museli pustit státní a městští policisté v Brně. Po telefonu dostali informaci, že neznámý muž hledá čtyři zelené mamby. Postěžoval si ženě u veterinární kliniky, kde byla se svým zvířetem. Údajný majitel plazů pak večer na kliniku přišel znovu a na vrátnici sdělil, že se jen špatně podíval.

Policisté hledají muže na snímku, který by mohl přinést důležité informace. | foto: Policie ČR

Plazi měli muži utéct ve Slovinské ulici. Místo strážníci společně se státními policisty a odborníky odchyt plazů a chov mamby důkladně prohledávali. 

Fotogalerie

„Hodinu a půl systematicky prohledávali celou širší oblast doslova ulici po ulici a pečlivě se zaměřovali i na koruny stromů, v nichž se mamby jako lovci ptáků obvykle pohybují.

Na místo se strážníci vraceli i během noci a rána, hada však nikde nespatřili,“ uklidňuje mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Nyní je podle jeho slov nepravděpodobné, že se hadi vyskytují v Králově Poli. „Později jsme navíc zjistili, že večer muž na stejném místě ohlásil na vrátnici, že plazy našel. Prý se špatně podíval,“ uvedl brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb. 

Mamby zelené se lidem snaží vyhýbat. Útočí zpravidla jen v ohrožení nebo při neodborné manipulaci. Pohybují se především v korunách stromů, ale běžně se plazí i po zemi. Tento druh hadů pochází ze západní Afriky.

„ Na případu spolupracujeme také se Státní veterinární správou, z registru byli zjištěni tři chovatelé těchto zvířat. Bydlí na jiných koncích Brna a s chovem nemají žádný problém. Prověřili jsme i kartotéku pacientů (hadů) na klinice, ani tam jsme nezjistili jiného možného chovatele. Pracujeme i s kamerovými záznamy,“ přiblížil Šváb, co všechno policisté zjišťovali. 

Policisté pátrají i po údajném chovateli, který informace o mambách vypustil. Zveřejnili fotky, které by mohly pomoct v pátrání. Zda je na nich ale přímo hledaný muž, to neřekli.

Autor: