Na brněnském náměstí si někdo namaloval parkovací místo, je tam načerno

  17:00
Na náměstí Svobody v centru Brna se zničehonic objevilo vyznačené parkovací místo. Chybí však u něj dopravní značka, která by na tomto místě parkování povolovala.

Situaci momentálně řeší Brněnské komunikace jako správce komunikace ve spolupráci s radnicí Brna-střed a městskou policií.

Na parkovací místo, u něhož není svislé ani vodorovné dopravní značení, upozornila městskou společnost Brněnské komunikace radnice obvodu.

„Vyzvali jsme společnost Brněnské komunikace, která má danou komunikaci ve své správě, aby toto místo, které neodpovídá platným předpisům, řešila,“ sdělila mluvčí Brna-střed Kateřina Dobešová.

Pracovníci společnosti o problematickém místě vědí od začátku týdne. Od úterý usilují o jeho odstranění. „Vyznačené parkovací stání je nelegální a bylo nakresleno načerno. Odstranění provedeme nejpozději během soboty,“ řekla Dana Průšová z Brněnských komunikací.

Parkovací místo je vyznačené bíle nastříkanými rohy, které tvoří na zemi vyznačený obdélníkový prostor velký přibližně jako běžná parkovací stání. Odstranit jej lze mechanicky nebo přebarvením a následnou výměnou kostek.

O vyznačeném místě je informovaná také městská policie, která přijala oznámení o neoprávněném parkování. Záležitostí už se zabývá strážník s územní odpovědností, který spolupracuje s příslušným úřadem.

„Na náměstí Svobody máme umístěné kamery. Pomocí nich monitorujeme blízké okolí,“ uvedla mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

Strážníci pro podezření z porušení zákona hodlají ještě dnes záležitost předat státním policistům. Může se jednat o neoprávněné zřízení dopravního značení nebo znečištění veřejné komunikace. Na místě strážníci od začátku května evidovali přestupky řidičů dvou aut.

Autor: