Otočku smykem nezvládl, vůz skončil v protisměru čelem k přijíždějícím autům

  11:06
Hromadnou nehodou mohl skončit nebezpečný manévr řidiče na rušné křižovatce v Ostravské ulici v Brně. Šofér se patrně chtěl smykem otočit na světelné křižovatce, jenže auto roztočil a zůstal stát v protisměru čelně k přijíždějícím autům.

Nebezpečné chování řidiče zaznamenaly tento týden kamery městské policie. Nečekaný manévr provedl, když přijížděl Ostravskou ulicí ve směru od Vyškova do centra Brna.

„Na několikaproudové světelné křižovatce, kde měl řidič podle řadicích pruhů povinnost pokračovat rovně, se smykem přesunul do protisměru. S největší pravděpodobností však přecenil svoje schopnosti a auto přetočil čelně k přijíždějícím vozů,“ přiblížil mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem. 

Ostatní řidiči dokázali včas zabrzdit a mohli počkat, jak se motorista stojící s vozem v protisměru zachová. „Nakonec ještě přejel vodorovné šrafování a rychle pokračoval do Olomoucké ulice,“ poznamenal Ghanem.

Přestože motorista z místa rychle ujel, postih ho nejspíš nemine, městská policie zná registrační značku vozu. Kromě toho, že manévr zaznamenaly kamery, upozornil na nebezpečnou situaci také svědek. Případ bude mít dohru u příslušného správního orgánu.

„Řidič je teď podezřelý mimo jiné z otáčení na řízené křižovatce, nedodržení pravidel pro jízdu v pruzích i z přejíždění šikmých rovnoběžných čar. Navíc vzhledem k nevydařenému odbočení mají strážníci za to, že auto neovládal a nepřizpůsobil tedy svou jízdu jeho vlastnostem ani svým vlastním řidičským schopnostem,“ uzavřel Ghanem. 

Autor: