Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

  14:26
Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních pozemků si stěžovali nejen na hluk, ale také na to, že si u nich návštěvníci akce odstavili auta a postavili stany.

Znojemští policisté dostali oznámení o rušení nočního klidu hlasitou hudbou v noci na sobotu. „Zjistili, že na řádně pronajatém soukromém pozemku u Únanova se koná oslava narozenin,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Pořadatel akce policistům slíbil ztlumení hudby, jenže hlučná oslava pokračovala i v sobotu a navíc se na ni začali sjíždět další hosté. Postupně počet návštěvníků narostl až na 700, přičemž šlo většinou o občany Rakouska.

„V sobotu odpoledne se na policisty obrátili majitelé okolních, nepronajatých pozemků s tím, že si na nich někteří návštěvníci odstavili auta a postavili stany,“ sdělil Šváb.

Vzhledem k tomu, že i přes sliby pořadatel nijak nezasáhl, museli policisté vyzvat všechny návštěvníky k vyklizení neoprávněně zabraných pozemků a přeparkování vozidel na určené místo. 

Technoparty ukončilo 40 policistů

Poté oslavenec několikrát ujistil policii, že hudbu do 22. hodiny večerní vypne, aby nerušil noční klid. „Když pořadatel navzdory slibu a po několika marných výzvách produkci neukončil, přistoupili policisté ke vstupu na pozemek a k odebrání zdroje hluku,“ dodal mluvčí.

Na akci se podílelo 41 policistů včetně 23 členů speciální pořádkové jednotky. Zákrok se obešel bez donucovacích prostředků a policisté už jen monitorovali situaci a dohlíželi na to, jak návštěvníci postupně opouštějí pozemek. Kontrolovali také odjíždějící řidiče. Nejméně u pěti z nich zjistili, že za volant usedli pod vlivem návykových látek.

Na oslavu narozenin do Únanova se sjelo 700 lidí.

Na oslavu narozenin do Únanova se sjelo 700 lidí.

Autor: