Děláte si srandu? divili se policisté. Opilého řidiče přistihli dvakrát za noc

  11:24
Na stejného opilého řidiče narazili hned dvakrát během jedné noční služby policisté ve Slavkově u Brna. Mladík nejprve nadýchal dvě promile a při kontrole slíbil, že auto odstaví a zavolá si odvoz. O chvíli později už ale opět seděl za volantem a ke své smůle narazil na stejnou hlídku, která ho už jednou zastavila. Skončil proto na záchytce.

Nestandardního chování řidiče si policisté všimli během prvního březnového víkendu na čerpací stanici, když sami byli natankovat. Než jej ale stihli zkontrolovat, vyrazil šofér prudce do ulic.

A jak je vidět na policejních záběrech, rozhodně nebyl ve stavu, kdy měl auto pod kontrolou. Přejížděl do protisměru, v zatáčce málem havaroval. Následná kontrola jeho nevyzpytatelné počínání ozřejmila. „Mladý šofér nadýchal přes dvě promile,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala.

Řidič provinění přiznal a s policisty spolupracoval. Na místě jim slíbil, že už za volant nesedne a zavolá si odvoz.

Jenže nejspíš zalhal, nebo si to záhy rozmyslel. Brzy totiž policisté na stejného opilého řidiče narazili znovu. Tentokrát nadýchal ještě více, téměř 2,4 promile. „Vy si z nás děláte srandu?“ divili se policisté, když ho znovu zastavili. „Já si z vás nedělám srandu, já jsem chtěl jenom dojet domů,“ vysvětloval mladík.

Policisté se mu ale snažili vysvětlit, že to rozhodně není možné. Nakonec sáhli k radikálnějšímu kroku než v prvním případě a opilce odvezli na záchytku.

Nyní je muž podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až roční pobyt za mřížemi. Stíhán je na svobodě. Auto mu podle Valy policisté nezabavili. „Přihlíží se i k tomu, že to byl jeho první prohřešek za řízení v opilosti,“ dodal.

Autor: