iDNES.cz

Opilý senior spadl a zamotal se do ostnatého drátu, vyprostili ho strážníci

  15:54
Do nezáviděníhodné situace se v úterý v poledne dostal senior v Brně-Židenicích. Strážníky k němu přivolal kolemjdoucí, který muže našel ležet na zemi zamotaného do ostnatého drátu.

„Čtyřiasedmdesátiletý muž šel zřejmě po cestě, nešťastně přepadl přes zídku a zřítil se do opuštěného objektu pod úrovní terénu, kde se při pádu zamotal do ostnatého drátu. Operační středisko městské policie tam proto vyslalo nejbližší hlídku,“ uvedla mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Hlídka se snažila seniora ze sevření drátu co nejrychleji a šetrně dostat. Muž se strážníky komunikoval, z jeho řeči však bylo zjevné, že je silně opilý. „Když hlídka přestřihla všechny ostnaté dráhy, které bránily jeho vyproštění, sám přiznal, že má dost popito,“ podotkla Skřivánková.

Na otázku hlídky, co přesně pil, odvětil, že všechno možné. Dechovou zkoušku nezvládl, a tak poté, co mu strážníci ošetřili drobné oděrky způsobené ostny, zamířil na záchytnou stanici.

Nešlo o jediný případ záchrany, který v tomto týdnu strážníci v Brně řešili. Pomáhali také rybáři, který v pondělí pozdě večer podklouzl ve srázu u Brněnské přehrady.

„Naštěstí měl po ruce mobilní telefon, kterým si přivolal pomoc. Jak později hlídka zjistila, osmasedmdesátiletý muž přelezl zábradlí, aby mohl zhruba sto metrů před hrází chytat ryby,“ popsala mluvčí městské policie.

Když se pak chtěl s batohem na zádech vydat domů, uklouzl, spadl a uvázl v houští plném šípků. Vzhledem ke špatně přístupnému terénu k němu nakonec musel jeden ze strážníků slézt a uvázat seniorovi lano kolem pasu. „Jeho kolega stojící na silnici pak muže postupně pomalu vytahoval. Příhoda se naštěstí obešla bez následků,“ dodala Skřivánková.

Autor:
zpět na článek