Nelegální výtah z domu zmizel, majiteli však hrozí pokuta za zábor chodníku

  15:52
Dva roky nemohli obyvatelé domu v brněnské ulici Špitálka bez omezení větrat, obtěžovali je švábi a hniloba. Zdroj jejich problémů je nyní konečně pryč. Nečinný a nelegální výtah z fasády domu zmizel v úterý k večeru.

Po dvou letech zmizel nelegální výtah z domu v brněnské ulici Špitálka. Zbývá už jen odmontovat nosné lišty. | foto: Archiv, MAFRA

Nelegální nákladní výtah, na který MF DNES minulý týden upozornila, z domu na Špitálce po dvou letech zmizel. Necelý týden po vypršení povolení ho majitel odmontoval, úřad mu tedy nemusel zasílat výzvu k odstranění.

„Tak jsme si konečně oddechli, budeme moci opravit fasádu, nastěhovat si do prázdných bytů nové nájemníky. Je to pro nás dobrá zpráva,“ řekl jeden z obyvatelů domu, který si nepřál být jmenován. 


I přesto je však proti majiteli výtahu Lubomíru Doupalovi vedeno správní řízení kvůli záboru veřejného prostranství, který na místě byl už před získáním povolení. Doupalovi tak hrozí pokuta.

Společně s výtahem nyní zmizely i pohozené odpadky, kvůli kterým dříve do domu lezli švábi

Také okolí domu nyní vypadá lépe. Z chodníku zmizel zábor a polorozpadlý dřevěný mostek, přes který se nedalo bezpečně chodit. Lidé tak museli část ulice složitě obcházet, zejména ti, kteří se pohybovali na invalidním vozíku nebo tlačili kočárek. 

Doupal stavěl v domě půdy v dubnu 2018. Tehdy tvrdil, že výtah není jeho a neví, komu patří.

Letos v březnu výtah od „neznámého“ majitele koupil, protože se o případ začaly zajímat úřady. Povolení k užívání však dostal Doupal teprve v červnu, tři měsíce tedy neplatil za zábor a neměl povolení. To poslední vypršelo 21. července.

Ještě před týdnem fasádu domu v brněnské ulici Špitálka hyzdil nečinný výtah

Autor: