Řidič kamionu zmatkoval před mostem, rozbil zábradlí i kočárek s dítětem

  11:50
Nebezpečný manévr řešili v pondělí odpoledne brněnští strážníci. Poté, co řidič zjistil, že se s kamionem nevejde pod most v Židenicích, začal se otáčet. Při tom zdemoloval zábradlí na tramvajovém ostrůvku a navíc rozbil kočárek s kojencem.

Řidič kamionu naloženého osobními automobily v pondělí nebezpečným manévrem podle všeho strhl zábradlí na tramvajovém ostrůvku v brněnských Židenicích a poškodil kočárek, ve kterém seděl kojenec. | foto: Městská policie Brno

Řidič kamionu převážel osobní auta. 

„Strážníky na zastávku Kuldova zavolal otec malého chlapce. Řidič podle něj zazmatkoval, když se ocitl před železničním mostem, pod který by se souprava očividně nevešla. Při couvání a otáčení údajně strhl návěsem dva přibližně dvoumetrové díly zábradlí,“ přiblížil mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

Jeden díl zábradlí kamion vlekl za sebou, přičemž poškodil kočárek s kojencem na nástupním ostrůvku. 

„Dítěti se naštěstí nic nestalo. Obsluze kamer městské policie se podařilo částečně zmapovat průjezd vozu a strážníci díky tomu kamion vypátrali u jednoho z brněnských autosalonů. Bulharský řidič se ke způsobení dopravní nehody přiznal,“ dodal Ghanem.

Strážníci přivolali na místo státní policisty, kteří se případem nyní zabývají.

Autor: