Traktor autoškoly zastavil na přejezdu, nabral ho vlak. Zřejmě měl zrovna závadu

  11:30,  aktualizováno  14:14
Nehoda traktoru a nákladního vlaku uzavřela dnes dopoledne zhruba na dvě a půl hodiny trať u Mikulčic na Hodonínsku. Na místě zasahovali hasiči. Co přesně se stalo, nyní vyšetřuje Správa železnic. Podle policie měl traktor technickou závadu.

Traktor autoškoly se střel s nákladním vlakem (15. listopadu 2023) | foto: HZS JMK

Náraz naštěstí nebyl nijak velký, což je ostatně vidět i na fotografii, kdy vlak traktor odtlačil jen pár metrů od přejezdu.

„Možné kolize si včas všiml náš dispečer, takže vlak zastavil,“ sdělil mluvčí Správy železnic Jan Nevola, který střet nazval pouhým „ťuknutím“, při němž se nikdo nezranil.

Žák s instruktorem totiž stihli včas opustit kabinu traktoru před blížící se lokomotivou. Auta, která nákladní vlak převážel, žádnou škodu neutrpěla.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Ze zveřejněné fotografie lze tak usuzovat, že žák autoškoly měl technický problém právě v nejméně vhodném okamžiku na přejezdu. V tu chvíli se rozblikala výstražná světla a spustily závory.

Ty totiž traktor neprorazil, což by se stalo, pokud by vjel na přejezd pozdě. Jednu závoru „jen“ vlečkou vytrhl ze základů při nárazu vlaku do traktoru.

„Z dosavadních informací je patrné, že traktor měl technickou závadu, konkrétně se mělo jednat o poruchu převodovky,“ přiblížila policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Dopravní nehoda, k níž došlo kolem desáté hodiny, zablokovala provoz na silnici i železnici. Některé vlaky tak nabraly i hodinová zpoždění. Provoz na trati mezi Hodonínem a Břeclaví byl obnoven dvacet minut po poledni.

Vlak smetl na přejezdu u Šumperka náklaďák (27. října 2023):

27. října 2023

Autor: