Smrt čtyř lidí mohla zavinit únava řidičky, přesnou příčinu policie nezná

  11:04
Policisté uzavřeli vyšetřování tragické nehody z loňského srpna, při níž u Sudoměřic na Hodonínsku zemřeli čtyři členové rodiny. Srážku auta s kamionem podle kriminalistů mohla zavinit únava řidičky, vzhledem k tomu, že při nehodě sama zahynula, však trestní stíhání zastavili.

Při čelní srážce auta a kamionu u Sudoměřic na Hodonínsku zemřeli v pondělí brzy ráno dva dospělí a dvě děti z osobního vozu. | foto: Policie ČR

Osobní vůz loni v srpnu brzy ráno přejel na rovném úseku silnice I/55 u česko-slovenských hranic do protisměru, kde se čelně střetl s kamionem.

Fotogalerie

V autě zemřeli dva dospělí a dva chlapci školního věku, další dítě utrpělo vážné zranění. Rodina se zřejmě vracela z dovolené u moře.

Policisté ani po několika měsících vyšetřování nezjistili přesnou příčinu, proč řidička přejela do protisměru.

„Nebyla zjištěna technická závada na vozidle ani působení jiného účastníka silničního provozu. Podle rozboru krve neměl na nehodě podíl ani alkohol,“ sdělil policejní mluvčí Petr Zámečník.

Na vině podle vyšetřovatelů mohla být únava ženy za volantem, která možná po dlouhé cestě usnula. Jednoznačně to však prokázat nemohli.

„Jelikož řidička osobního vozidla při nehodě zemřela, museli policisté trestní stíhání zastavit a spis odložit,“ podotkl Zámečník.

Autor: