Při čelním střetu kamionů zemřel řidič, pro druhého přiletěl vrtulník

  15:50
Tragicky skončila ranní nehoda dvou kamionů na obchvatu Lechovic na Znojemsku. Jeden z řidičů je po smrti, druhého transportoval vrtulník do fakultní nemocnice v Brně.

Smrtelná nehoda dvou kamionů uzavřela hlavní tah mezi Brnem a Znojmem. (9. září 2019) | foto: Policie ČR

Přibližně po dvou měsících od slavnostního otevření si obchvat Lechovic za čtvrt miliardy korun vyžádal první lidský život.

Po osmé hodině ráno se v úseku mezi odbočkami na Borotice a Čejkovice čelně srazily dva kamiony s českými poznávacími značkami.

Jeden řidič střet nepřežil, pro druhého přiletěl vrtulník. „Pacienta jsme s podezřením na těžká zranění transportovali do Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Kvůli nehodě policisté silnici uzavřeli a auta projížděla přímo přes Lechovice. „Podle prvotních informací jeden z řidičů přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru a tam se čelně střetl s protijedoucím kamionem,“ přiblížila policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Fotogalerie

Přesnou příčinu a okolnosti nehody objasní až další vyšetřování.

Policisté teď žádají případné svědky o pomoc s objasněním nehody.

„Jestli má někdo záznam palubní kamery, jenž by nám k těmto účelům mohl posloužit, nechť se ozve na linku 158,“ dodala policejní mluvčí.

Autor: