Dálnici D1 v noci uzavřela nehoda dvou kamionů, zranil se jeden řidič

  10:10
Nehoda dvou kamionů zastavila v noci na sobotu provoz na 188. kilometru dálnice D1 ve směru do Brna. Jeden z řidič se zranil. Auta mohla úsekem znovu projet až po čtyřech hodinách. Záchranáři měli práci také na 181. kilometru, kde havaroval kamion a osobní auto. Ošetřovali čtyři zraněné cizince.

Nehoda dvou kamionů uzavřela dálnici D1 na 188. kilometru ve směru na Brno (7. 9. 2019). | foto: HZS Jihomoravského kraje

Kamiony se střetly v pátek kolem 21.30 u Troubska na Brněnsku. Po nehodě do sebe zůstaly zaklíněné. „Jednoho řidiče hasiči vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení,“ řekl mluvčí brněnských hasičů Petr Příkraský.

Fotogalerie

„Na místě jsme ošetřili jednoho cizího státního příslušníka, po domluvě jsme jej ponechali na místě,“ uvedla pro ČTK mluvčí krajské záchranky Michaela Bothová.

Chemická laboratoř z Tišnova musela kvůli úniku neidentifikovatelných nebezpečných látek provést průzkum. „Nejednalo se o nebezpečné látky,“ upřesnil mluvčí.

Dálnice byla po celou dobu zásahu neprůjezdná. Objízdná trasa vedla přes Veselku a Bosonohy. Na dálnici se auta vrátila až před půl třetí ráno.

Čtyři zranění cizinci u Ostrovačic

Záchranné složky zasahovaly po jedné hodině ráno i u nehody osobního vozu a kamionu na 181. kilometru u Ostrovačic na Brněnsku ve směru na Prahu. Zranili se při ní čtyři cizí státní příslušníci, tři zranění byla lehká, jedno středně těžké.

Dva z pacientů skončili v brněnské Fakultní nemocnici v Bohunicích, jeden na brněnské klinice Surgal. Zbývající zůstal na místě.

V tomto případě byla dálnice podle policejní mluvčí uzavřená asi čtvrt hodiny.

Autor: