Dodávka v Brně srazila dva chodce, muž střet nepřežil, žena je zraněná

  19:46
Dva chodce srazila dodávka v neděli v brněnských Židenicích. Ačkoli muže resuscitoval řidič, strážníci i přivolaní záchranáři, zraněním na místě podlehl. Ženu odvezli záchranáři do bohunické nemocnice. Ke střetu došlo v neděli kolem půl páté ráno v ulici Otakara Ševčíka.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

„Jako první byli u nehody brněnští strážníci, kteří si všimli v pravém jízdním pruhu stojícího vozidla. Ležícímu muži poskytoval motorista srdeční masáž a jeden ze strážníků ho proto ihned v první pomoci zastoupil,“ sdělil mluvčí strážníků Jakub Ghanem. 

Záchranáři, které přivolal řidič menší dodávky, dorazili vzápětí. „Posádky se začaly věnovat dýchající ženě s poraněnou hlavou. Strážníci se střídali v resuscitování muže. Ani přes neutuchající úsilí nebylo bohužel možné přivést muže zpět k životu,“ dodal Ghanem s tím, že nehodu došetří policisté.

Podle záchranářů oba chodci přebíhali silnici. „K nehodě vyslalo naše operační středisko ihned čtyři záchranářské týmy. Při příjezdu posádek byla mladá žena v bezvědomí a muže středního věku se již pokoušeli oživit městští policisté. Naše posádky převzaly oba pacienty do své péče,“ přiblížila mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová. 

„Pokračovali jsme v rozšířené resuscitaci pacienta. Jeho zranění však byla natolik vážná, že se u něj i přes veškeré snahy nepodařilo obnovit životní funkce a muž zemřel,“ pokračovala Bothová. 

Vážně zraněnou ženu převezli záchranáři na urgentní příjem ve Fakultní nemocnici Brno v Bohunicích. „Poskytli jsme jí kompletní přednemocniční péči včetně zajištění dýchacích cest a napojení na řízenou plicní ventilaci,“ popsala mluvčí. 

Autor: