Auto po srážce s kamionem skončilo v poli, vzápětí došlo k další nehodě

  17:30
Daleko v poli skončila Škoda Octavia, která se dnes na křižovatce u Hodonína srazila s kamionem. Pro těžce zraněnou řidičku přiletěl vrtulník. Nedlouho poté se na stejném místě střetla další dvě auta, tentokrát už bez zranění.

K první nehodě došlo na silnici I/55 krátce po poledni. Kamion jedoucí po vedlejší silnici od Hodonína na Ratíškovice vjel do křižovatky, kde se srazil se Škodou Octavia.

Ta se po havárii ocitla až na přilehlém poli. Pro řidičku přilétl vrtulník záchranářů.

„Ženě středního věku jsme museli zajistit dýchací cesty a napojit ji na plicní ventilaci. Zranění byla těžkého charakteru, ženu jsme ve vážném stavu předali do Fakultní nemocnice Brno v Bohunicích,“ informovala mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Kdo nehodu zavinil, zatím policisté nesdělili. „Zjišťujeme přesný průběh nehodového děje a míru zavinění jednotlivých účastníků,“ uvedl mluvčí Petr Zámečník.

Na místě se v průběhu záchranné akce vytvořily kolony, v jedné z nich pak do sebe zhruba o půl druhé narazila dvě osobní auta. „Tato nehoda se obešla bez zranění,“ sdělila Bothová.

Počet havárií na přehledné křižovatce u Pánova v posledních letech stoupá, k vážné kolizi zde došlo například i v prosinci 2018. Také tehdy pro jednu z řidiček museli záchranáři poslat vrtulník. 

Na křižovatce u Hodonína se srazil kamion se Škodou Octavia, jejíž řidička utrpěla těžká zranění.

Na křižovatce u Hodonína se srazil kamion se Škodou Octavia, jejíž řidička utrpěla těžká zranění.

Autor: