Neshody mezi příbuznými skončily vraždou, podezřelý je ve vazbě

  13:20,  aktualizováno  12. listopadu 13:45
V malé obci na Znojemsku se v pátek ráno stala vražda. Podle dostupných informací se incident patrně odehrál kvůli neshodám v rodině, oběť a útočník jsou příbuzní. Policie podezřelého zadržela, nikomu dalšímu tak nehrozí nebezpečí. V sobotu soudkyně rozhodla o jeho vzetí do vazby.
Policejní auto - Ilustrační snímek.

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Soudkyně Okresního soudu ve Znojmě v sobotu rozhodla o vzetí podezřelého do vazby, informovala policie na Twitteru.

Policisté o případu informovali od počátku jen stručně. Neuvedli, kde přesně se incident odehrál a nesdělili ani podrobnosti.

„Jihomoravští kriminalisté řeší závažný násilný trestný čin, který se stal v jedné z obcí na Znojemsku,“ napsali v pátek odpoledne na Twitteru.

Dále sdělili, že zadrželi podezřelého a nikomu nehrozí žádné nebezpečí. „Probíhá ohledání místa činu a další úkony trestního řízení,“ informovali dále policisté.

Před 16. hodinou oznámili, že případ kvalifikovali jako vraždu. Dále sdělili, že podezřelý a oběť jsou příbuzní a žili v jednom domě. Motiv činu je zatím neznámý, objasní ho až další vyšetřování.

Podle zjištění portálu iDNES.cz se vražda stala v obci Hodonice, což následně potvrdil i tamní starosta Pavel Houšť. „Bohužel to skončilo tragicky,“ řekl s tím, že šlo nejspíš o neshody v rodině.

Sám se k případu rovněž nechtěl blíže vyjadřovat, protože byl s policisty na místě činu jako takzvaná nezúčastněná osoba.

Autor: