VIDEO: Muzikanti v pouliční kuchyni zahráli pro seniory na balkonech

  14:38
Muzikanti v Brně zahráli z pouliční kuchyně posluchačům v oknech a na balkonech. Úterním koncertem potěšili obyvatele Domova pro seniory na Mikuláškově náměstí.

S nápadem přišla umělkyně Kateřina Šedá, která vychází ze situace v Itálii, kde lidé v karanténě spontánně hrají a zpívají na balkonech. „Tento princip mě inspiroval k myšlence situaci otočit a seniorům na balkonech a v oknech hrát přímo před domem,“ vysvětlila Šedá.

Pódiem pro hudebníky byly kulisy pouliční kuchyně, tedy jednoho z pouličních pokojů, v nichž vystupují umělci při srpnovém festivalu Maraton hudby Brno.

Hudební „Pozdravy z kuchyně“ budou pro obyvatele vybraných brněnských domovů seniorů pokračovat celý týden. Za vystoupení dostanou umělci díky spolupráci s Brnem – městem hudby UNESCO honorář, takže projekt pomůže i jim v době, kdy jsou kvůli koronavirové krizi bez příjmů.

Hodinový koncert s podtitulem Lidi pro lidi chystá ve čtvrtek i zdravotnické zařízení dlouhodobé ošetřovatelské péče Vividus Medical v Řečkovicích. Od 16 hodin zahraje pod okny 90 pacientům kapela The People.

„Téměř všichni pacienti jsou v izolaci od svých blízkých déle než dva měsíce. Proto jsme se rozhodli zajistit jim rozptýlení formou živého vystoupení,“ uvedla ředitelka Hana Cahová