Zemřel nevidomý muzikant Benjamin Levíček, bylo mu dvacet let

  17:58
Zvuk příčné flétny lahodil jeho sluchu, nejvíce se mu líbila její jemnost, ale zároveň dynamičnost. Tak popsal v roce 2017 svůj oblíbený hudební nástroj, na který přispělo i samo Brno, nevidomý hudebník Benjamin Levíček. O hudbu se podělil na řadě koncertů a vernisáží. Muzikant zemřel 1. července ve dvaceti letech.

Talentovaný mladý hudebník Benjamin Levíček | foto: Nadační fond pro všeobecný rozvoj člověka

Flétnista, houslista a v neposlední řadě také zpěvák Benjamin Levíček se objevil loňský rok rovnou na dvou brněnských vernisážích grafičky Markéty Evjákové, koncertu Světlo pro světlušku a stihl také představit vlastní autorskou píseň Bohémská na soutěži Nevídaná píseň.

„Jako slabozraká výtvarnice jsem měla v roce 2019 výstavu na Nové radnici v Brně a on mi tam v rámci vernisáže zahrál na flétnu a housle. Tehdy se mi zdál ještě jako nesmělý mladík, ale čelist mi spadla loni, kdy jsem ho pozvala na další mou vernisáž. Doteď vzpomínám na to úžasné představení a v mysli mi běželo, že tenhle kluk je opravdu talent,“ sdělila Evjáková pro Brněnský deník, který o úmrtí mladého hudebníka informoval.

Nevidomého pianistu a zpěvačku svedla dohromady soutěž pro nadané děti

Svůj talent Levíček potvrdil také ve spolupráci se známým influencerem Michalem Horákem, se kterým nahrál písničku Rande naslepo.

O smutnou zprávu se na síti X podělil i režisér Jan Hřebejk, jenž s mladým umělcem ještě před pár týdny natáčel.

„V půlce června jsem ještě natáčel dva dny s nevidomým mladíkem Benjaminem Levíčkem. Včera Ben zemřel. Je mi to moc líto, byl to moc talentovanej kluk,“ napsal režisér a sdílel spolu s tím jeho píseň Bohémská.

Levíček letos odmaturoval, a byl tak prvním nevidomým dítětem, které chodilo do školy s dětmi bez zrakového postižení již od první třídy. V patnácti letech mu byl diagnostikován diabetes 1. typu.

Autor: