Neplavec spadl z paddleboardu. Pomohli strážníci, kteří zrovna měli cvičení

  17:56
Velké štěstí měl čtyřiatřicetiletý neplavec, který se s paddleboardem vydal na Brněnskou přehradu. Když z plavidla spadl a začal se topit, zachránili ho strážníci z poříční jednotky, kteří měli poblíž cvičení. Muže vytáli z vody a přivolali záchranáře.
Vodní záchranná služba na přehradě Hracholusky.

ilustrační snímek | foto: Martin Polívka, MF DNES

S paddleboardem se muž vydal k Brněnské přehradě ve čtvrtek odpoledne. Neuměl ale plavat a spadl do vody. Všimli si ho ale strážníci z poříční jednotky, kteří zrovna trénovali záchranu tonoucích.

„V blízkosti Rokle postřehli člověka, který se nedokázal udržet nad hladinou, volal o pomoc a bezradně máchal rukama. Posádka motorového člunu se k němu proto bleskově přesunula, jeden ze strážníků vyskočil a držel muže hlavou nad vodou. Kolegové ho pak vytáhli na palubu,“ přiblížil mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

Muž několikrát vdechl vodu, a přestože s vypětím sil dokázal strážníkům odpovídat na otázky, měli vážné obavy o jeho zdraví. 

„Stěžoval si na bolest hlavy, malátnost, ztěžka se mu dýchalo a brněly ho ruce. Vysvětlil, že je neplavec a spadl do vody z paddleboardu poté, co se mu zatočila hlava,“ dodal Ghanem. 

Posádka druhého člunu přivolala záchranáře, kteří muže odvezli do nemocnice. 

Autor: