Muž, který přinesl pistoli na brněnskou univerzitu, přišel o zbraně i průkaz

  10:30
Velký poprask způsobil na konci letošního ledna muž, který v rozjitřené atmosféře po střelbě na pražské univerzitě přinesl na půdu brněnské vysoké školy pistoli a poutal pozornost podivným chováním. Policisté nyní oznámili, že muži odebrali zbrojní průkaz i sedm zbraní, které vlastnil.

Mladík dorazil na den otevřených dveří Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity (PedF MU) v evidentně rozrušeném stavu, kvůli čemuž děkanka fakulty Simona Koryčánková raději zavolala strážníky.

Ti zjistili, že muž pod oblečením skrývá legálně drženou pistoli. „Doplnil, že ji u sebe nosí běžně pro svou osobní ochranu. Dechová zkouška neprokázala, že by pil alkohol,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

S přivolanými policisty držitel zbrojního průkazu skupiny E, který mají lidé vlastnící zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku, rovněž spolupracoval. „Nebyl agresivní ani žádným způsobem nevyhrožoval použitím zbraně,“ poznamenal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Muž se tak nedopustil žádného protiprávního jednání, vzhledem k jeho zvláštnímu chování však podstoupil lékařské vyšetření, zda je způsobilý k držení zbrojního průkazu a zbraní, kterých vlastnil celkem sedm.

Mladík přinesl na univerzitu pistoli a choval se divně. Celkem má sedm zbraní

„Minulý týden byly dokončeny veškeré potřebné úkony. Můžeme potvrdit, že muž, který se choval nestandardně na dni otevřených dveří PedF MU, již není držitelem zbraní ani zbrojního průkazu,“ oznámil nyní Šváb. Tím je celý případ uzavřen.

„Zprávu vnímáme jako potvrzení, že tehdejší rozhodnutí paní děkanky, která se rozhodla přivolat hlídku městské policie, bylo správné, za což bychom jí chtěli ještě jednou poděkovat,“ uvedl mluvčí Masarykovy univerzity Radim Sajbot.

Autor: