Policisté našli v Břeclavi těla muže a ženy, zřejmě byli ubodáni

  9:04,  aktualizováno  10:24
Policie vyšetřuje smrt muže a ženy v Břeclavi. Kriminalisté připustili možnost, že byla dvojice zavražděna, vyslýchají svědky a prosí o pomoc veřejnost. Podle informací iDNES.cz byl starší pár ubodán.

Policisté nalezli dvě těla v domě v Šilingrově ulici v úterý. „Dosud zjištěné okolnosti nasvědčují tomu, že by na úmrtí muže a ženy mohla mít podíl další osoba,“ informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Kriminalisté zkoumají místo činu a vyslýchají sousedy i další možné svědky.

O případné informace, které by mohly smrt muže a ženy objasnit, žádají také veřejnost.

Fotogalerie

„Lidé si mohli například všimnout podezřelého pohybu člověka v okolí místa události. Kritickou dobou je čas mezi pondělní 20. hodinou a úterní 14. hodinou,“ sdělil Šváb.

Bližší informace o případu zatím policisté neposkytli.

Podle sousedky z ulice, která nechtěla zveřejnit jméno, policie na místo dorazila už v úterý kolem druhé hodiny odpoledne. Vstup do ulice zatarasila  páskou, jednotlivé sousedy pak vyslýchala. Co se v domě v klidné části Břeclavi stalo, však obyvatelům ulice nesdělila.

Devětaosmdesátiletý mrtvý muž byl údajně trochu podivín, se sousedy ale žádné problémy neměl. Jeho družka, žena kolem padesáti let, podle sousedky v minulosti holdovala alkoholu, ale v posledních dvou letech byla bezproblémová. Do domu se přistěhovala teprve nedávno. Těla údajně objevil syn zavražděného muže.

„Vyslali jsme tam posádku s lékařem. U dvou osob konstatoval smrt. Na místě jsme se ještě postarali o mladého muže. Převezli jsme jej do břeclavské nemocnice,“ sdělila mluvčí záchranářů Michaela Bothová

„Je to tragická událost, těžko se mi hledají slova. Upřímnou soustrast pozůstalým. Město Břeclav poskytuje plnou součinnost při objasnění případu, a to včetně kamerových záznamů,“ uvedl břeclavský starosta Svatopluk Pěček (ANO).

Lidé na sociálních sítích, kteří mrtvého muže znali, se shodují na tom, že byl velmi šetřivý, rád shromažďoval věci a občas se pochlubil tím, co vlastní. Nevylučují tedy, že právě majetek mohl být motivem činu. Podle informací reportérky iDNES.cz z místa byla dvojice ubodána.

Policisté se po desáté hodině dopoledne vydali s detektory kovu pátrat k nedaleké řece Dyji a podle mluvčího Švába nalezli předmět, který by mohl souviset s činem.

Autoři: ,