iDNES.cz

Motorky na přání ukážou majitelé na výstavišti, nejlepší organizátoři ocení

  15:18
Přehlídku motockylů na přání letos nabídne Motosalon v Brně v pavilonu P. Majitelé těch nejlepších organizátoři ocení. Součástí výstavy je totiž soutěž Czech Custom Grand Prix 2020 (CCGP), a to hned v deseti kategoriích. Návštěvníci se mohou těšit skutečně na originální modely.

Přehlídku těch nejlepších motocyklů na přání nabídne Motosalon v Brně v pavilonu P. | foto: archiv Veletrhy Brno

Podle organizátora Onřeje Hrůzu do Brna dorazí i radikální stroje, pro něž si konstruktéři dělají i vlastní rám. Tvůrci tak budou moci předvést vynalézavost i cit pro estetiku.

Soutěžit se bude v kategoriích Freestyle, Iron Redskin, Modi Crusier nebo Retro Modified. „Takový stroj označujeme custom nebo customer, protože jde o mašinu upravenou na přání zákazníka. Custom tak může být stavba, která vznikla od základu podle přání tvůrce nebo klienta, ale i sériovka, která třeba dostane jen jiný lak, blinkry nebo koncovku výfuku,“ uvedl Hrůza, které je specialista na americké motocykly značky Indian, jež nově dostaly na Czech Custom Grand Prix (CCGP) samostatnou kategorii.

Přijedou i návrháři ze zahraničí

Stroje však mohou být i nově postavené, kdy konstruktéři spojují různé díly a libovolný motor. „Objevují se tak upravené Harleye, Café racery, Scramblery až po modifikované skútry nebo přestavby vycházející z domácích značek,“ vysvětlil Hrůza. Motocykly pak vyjdou na tisíce, ale autor na nich stráví stovky hodin práce. V pavilonu P na brněnském Výstavišti budou také stroje od profesionálních designérů za více než milion. „Všechny ale mají na výstavě své místo. Hodnotí se hlavně nápad a provedení,“ dodal Hrůza.

Fotogalerie

CCGP se zrodil z původní kultovní akce Bohemian Custom Bike, která zanikla se změny na pražském výstavišti v Holešovicích. Nová událost tak zároveň odkazuje na to, že jde o soutěžní přehlídku. „V Brně budou vybrané nejlepší kousky, které jednak získají ocenění v podobě poháru nebo voucheru na různé motocyklové díly, ale hlavně ty nejzajímavější z nich dostanou šanci účastnit se světového finále soutěže motocyklových přestaveb AMD letos na podzim v Kolíně nad Rýnem,“ zdůraznil Hrůza.

V Moravské metropoli budou soutěžit nejen domácí ale i zahraniční návrháři. „Určitě budou k vidění práce z Německa, Itálie nebo Nizozemska, které patří ke světové špičce. Primárně ale chceme oslovit regiony, tedy například Slovensko, Polsko, Maďarsko či Chorvatsko a Ukrajinu. Počítám, že zastoupení domácích a zahraničních motocyklů v soutěži bude tak půl na půl,“ dodal Hrůza.

Autor:
zpět na článek