Zdrogovaný motorkář ujížděl policistům dvoustovkou. Na objezdu naboural

  10:26
Policisté pronásledovali v noci na středu motorkáře, který nechtěl podstoupit běžnou kontrolu. Hlídce začal ujíždět v Brně a vysokou rychlostí se řítil na Svitavy. Zastavil ho až kruhový objezd u Černé Hory, ze kterého stroj vybočil do příkopu a havaroval.

Běžnou kontrolu chtěli policisté provést v nočních hodinách na středu u řidiče motocyklu KTM. Motorkář nejprve na výzvu k zastavení reagoval tak, že zajel ke krajnici a zpomalil.

„Těsně před zastavením však začal prudce zrychlovat a ujíždět,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Policisté ho začali okamžitě pronásledovat přes celé Brno a pak i dál po hlavní silnici I/43 ve směru na Svitavy.

Jízda čtyřiapadesátiletého motorkáře byla velmi nebezpečná. V některých úsecích jel rychlostí převyšující 200 kilometrů v hodině.

Na odbočce u Kuřimi ho nezastavila ani další policejní hlídka, která částečně přehradila hlavní trasu. Motorkář se kolem ní i zelených kuželů prosmýkl a ujížděl dál.

„Rychlá jízda se mu však stala osudnou, když na kruhovém objezdu nedaleko Černé Hory nezvládl svůj stroj a havaroval,“ doplnil policejní mluvčí. Z okružní křižovatky vjel totiž přímo do příkopu.

Fotogalerie

Když pak policisté řidiče kontrolovali, bylo jim hned jasné, proč ujížděl. Měl pozitivní test na drogy.

„Požil látky amfetamin a metamfetamin,“ přiblížil Chaloupka.

Motorkář je teď bez řidičského průkazu a policie jeho jízdu vyšetřuje jako ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to mu teď hrozí až tři roky vězení.

Autor: