U Brna zavřeli rozpadající se most, zkomplikuje to nájezd na dálnici D1

  15:06
Výrazné dopravní komplikace čekají ode dneška na řidiče v okolí Tetčic na Brněnsku. Starý most přes říčku Bobravu, který byl už v žalostném stavu, nechali odborníci dnes odpoledne neplánovaně uzavřít. Motoristům se tak zkomplikuje nájezd na nedalekou dálnici D1.

Most v Tetčicích na Brněnsku museli silničáři uzavřít. Řidiči, kteří dosud jezdili kyvadlově na semafor, musí nově po objížďkách. | foto: Policie ČR

Provoz přes most na hlavní spojnici Moravského Krumlova a Ivančic s Brnem byl podle expertů už nebezpečný. Havarijní stav je patrný na první pohled, vidět je rozpadající se zdivo.

Podle ředitele Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Romana Hanáka měla oprava a tedy i uzavírka začít až letos v září. „Včerejší výstup odborné prohlídky vše urychlil,“ uvedl. Kvůli rozpadu jednoho mostního křídla rozhodli uzavřít most okamžitě a připravit provizorní řešení.

Most v Tetčicích na Brněnsku se rozpadá, kvůli havarijnímu stavu ho museli okamžitě uzavřít.

„Místem nebudou projíždět už ani autobusy veřejné dopravy,“ doplnil policejní mluvčí David Chaloupka.

Objížďka frekventovaného úseku povede přes Rosice, Zastávku a Kratochvilku. Ani to ale pro řidiče nebude bezproblémové, protože v Zastávce se aktuálně opravuje hlavní silnice, a i tam se bude do září stát na semaforech.

Most přes Bobravu je ve špatném stavu delší dobu. Už od října 2020 tudy řidiči jezdili jen kyvadlově. Provoz řídily semafory a na místě se v dopravní špičce tvořily kolony.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: