Mladík přátelsky poplácal postavičky v betlémě, pak se mezi ně vymočil

  13:26
Kuriózní scénku sledovala ve středu v noci obsluha brněnského kamerového systému. Do betléma připraveného na zdejší vánoční trhy totiž přes plot vlezl mladík, který přátelsky pozdravil několik vyřezaných postaviček a pak mezi ně vykonal malou potřebu. Po konfrontaci s hlídkou strážníků si sám navrhl dvoutisícovou pokutu.

Postavu pohybující se v betlémě, který stojí mezi nedávno dokončenými stánky na Dominikánském náměstí, spatřila obsluha kamer ve středu hodinu před půlnocí.

„Nešlo však o Ježíška, což se vzápětí potvrdilo místní hlídce. Chlapec, který se ‚vítal‘ se zvířaty, byl totiž o devatenáct let starší než novorozené Jezulátko,“ glosoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Rozverný mladík přátelsky poplácal zavěšeného andělíčka i další ručně vyřezávané postavy, načež se začal věnovat činnosti, kvůli které zřejmě do betléma zavítal. Potřeboval se totiž vymočit. Během toho hladil dřevěnou figurku stojící vedle.

Když výtečníka dostihli strážníci, v dobré náladě s nimi bez potíží komunikoval. „Rovnou si navrhl dvoutisícovou pokutu za znečištění, což se přesně shodovalo s představou hlídky o trestu pro mladíka, u něhož doposud neevidujeme žádný přestupek,“ poznamenal Ghanem. Dechovou zkoušku na alkohol hlídka neprovedla.

Protože u sebe mladík nenašel hotovost, převzal si od strážníků pokutový blok.

Autor: