Řidič srazil policistu. Ze slepé uličky chtěl uniknout prudkým couváním

  16:40
Nenechal se zkontrolovat, místo toho začal ujíždět. Osmadvacetiletý řidič ve snaze vyhnout se policejní kontrole jednoho z policistů srazil. Ten skončil v nemocnici.

Noční honička v Mikulově skončila zraněním jednoho z policistů. Řidiči hrozí až šest let za mřížemi. | foto: Policie ČR

Ujíždět před policisty začal osmadvacetiletý řidič stříbrného BMW v neděli večer v Mikulově. „Řidič po spatření policejní hlídky prudce odbočil na účelovou komunikaci směrem k zahrádkářské kolonii a velkou rychlostí se snažil policistům ztratit,“ popsal policejní mluvčí Petr Zámečník. 

Policisté se i se zapnutými majáky vydali za ním, aby ho mohli zkontrolovat. Auto jim unikalo, ale pak muž odbočil do slepé uličky. 

„Když řidič poznal, že se dále nedostane, snažil se z uličky vyjet zpět, aby se vyhnul policejní kontrole. Prudce se rozjel dozadu a ve snaze ujet narazil do služebního vozidla policistů,“ líčil mluvčí. 

Test na drogy muž odmítl, hrozí mu šestileté vězení

Při tomto manévru muž zranil jednoho z policistů. „Později si to vyžádalo ošetření v nemocnici a pracovní neschopnost,“ dodal Zámečník. 

Policistům se i přesto muž na místě podařilo zadržet. Dechovou zkoušku na alkohol měl negativní, podle Zámečníka se však odmítl podrobit testu na drogy i lékařskému vyšetření a odběru krve.

„Policisté mu zadrželi řidičský průkaz, eskortovali do policejní cely a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu Násilí proti úřední osobě,“ řekl ještě mluvčí. 

Vyšetřování pokračuje, muži hrozí trest až šest let ve vězení. „Policisté nikdy dopředu neví, kdo a co je ve službě potká, a jestli se v pořádku vrátí domů. Svědčí o tom i tento případ,“ uzavřel Zámečník.

Autor: