Taxikář odhalil pětici migrantů. Převaděč jim namluvil, že jsou v Německu

  10:28
Pět nelegálních migrantů odhalili cizinečtí policisté v taxíku na D1. Čtyřem mladým mužům a jedné ženě údajně převaděč namluvil, že jsou v Německu. Po správním řízení je nejspíš čeká návrat do Eritrey.

Nejmodernější vůz cizinecké policie zvaný "Schengenbus" | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

Taxikáři, který vezl pětičlennou skupinu Afričanů po D1 do Prahy, byla posádka podezřelá, což oznámil dispečerce. Ta zavolala policisty, kteří vůz zastavili a odhalili čtyři muže a ženu ve věku mezi 20 a 30 lety.

„Podle jejich tvrzení se přeplavili lodí do Itálie a pak je měli převaděči za 600 euro na osobu dopravit do Německa. Po delší přestávce v Rakousku je pak převaděči donutili vystoupit z dodávky v Hustopečích,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Řidič údajně migranty ujistili, že už jsou v Německu. Když zjistili, že to není pravda, rozhodli se pro cestu taxíkem z Břeclavska do Prahy.

Po zásahu policistů byla skupina umístěna do záchytného zařízení pro cizince a bylo zahájeno řízení o jejich správním vyhoštění.

„Pravděpodobně budou vráceni do země původu, kterou by měla být Eritrea,“ podotkl Šváb.

Eritrea patří mezi nejchudší země světa a panuje v ní jedna z nejtužších diktatur. Obyvatelé musejí podstupovat krutou a dlouholetou vojenskou službu, výjimečné nejsou ani neplacené služby v armádě, které trvají přes deset let.

Eritrejci proto tvoří jednu z nejpočetnějších skupin afrických uprchlíků, podle OSN zemi opustí každý měsíc kolem pěti tisíc lidí.

Autor: