Scénka na dané téma za pár minut, v nové show pobaví Dvořák i Isteník

  11:48
Kuchařskou show MasterChef a improvizačním pořadem Partička se nechali inspirovat herci Městského divadla Brno. Když nemohou hrát, nezahálejí a pustili se do natáčení pořadu AktrŠéf.

V nové herecké reality show budou plnit úkoly také Zdeněk Junák, Kristýna Daňhelová a Jiří Dvořák (zleva). Předvedou hlavně to, jak umějí improvizovat | foto: Městské divadlo Brno

„Samozřejmě nepůjde o přípravu jídel, ale divadelních scének. Důležitou součástí je improvizace. Herci dostanou zadání, které musí během pár minut splnit,“ prozradila mluvčí divadla Kateřina Vižďová.

Prázdné jeviště se stane kolbištěm, ke každému úkolu bude otevřena malá rekvizitárna, ke složitějším zadáním dostanou soutěžící i tři minuty v rekvizitárně velké a připravena je taktéž jedna venkovní výzva.

O titul AktrŠéfa se ve dvojicích utká čtrnáct členů ansámblu. Mezi nimi bude třeba Markéta Sedláčková, Ivana Vaňková, Pavla Vitázková, Zdeněk Junák, Petr Štěpán, Igor Ondříček a jako speciální host Jiří Dvořák. Populární představitel čerta Uriáše z pohádky Anděl Páně se tak po letech vrací ke svým brněnským kolegům.

O postupu do dalšího kola rozhodnou porotci Michal Isteník, Aleš Slanina a Michal Matěj. 

„Beru to jako takovou legrácku, způsob, jak zůstat v kontaktu s našimi nejvěrnějšími diváky. Ti, kdo nás hodně dobře znají, kolegové a přátelé, se myslím dobře pobaví,“ okomentoval nový formát, který divadlo nabídne v únoru na svém YouTube kanále, Michal Isteník. Dva díly už jsou natočené a dokončují se ve střižně, na dalších herci pracují.

Herci předčítají pohádky a hry

Podle mluvčí divadla nepůjde o skutečnou reality show v pravém slova smyslu. „Půjde o to, abychom v online prostoru pobavili sebe i své diváky ve vzájemné interakci a ti tak mohli být se svým oblíbeným divadlem opět spolu alespoň na internetu, když už nás k sobě okolnosti prozatím nepustí blíže,“ dodala Vižďová.

V únoru divadlo spustilo ještě jednu novinku – rozhlasové pořady. V rozhovorech se divadelníci vrátí k inscenacím napsaným pro brněnské divadlo, připomenou klasická díla hudebního divadla a nechybí ani pohádky předčítané herci.

Podcasty jsou pro přehlednost a rychlou orientaci rozděleny do několika tematických kategorií. Sekce Dramatizace seznámí s původně nedivadelními tituly, jež byly pro jeviště upraveny, Zlatý fond připomene dnes již klasická díla hudebního divadla a Původní tvorba představí inscenace, které měly v Městském divadle světovou premiéru.

„Kromě toho dále připravujeme také pohádky předčítané našimi herci a k poslechu zde budou postupně přibývat i části rozhovorů z odvysílaných dílů naší talk show MdB Klub,“ doplnila Vižďová. Pořad je možné si poslechnout přes odkaz na webu divadla.