Sedm kachňat napadalo do kanálu, strážníci je vylovili rybářským podběrákem

  15:28
Procházka kachní rodinky zaměstnala v úterý na jihu Brna tamní strážníky. Přivolala je žena, která si všimla, že sedm káčat napadalo do výpusti a bez pomoci se nemělo šanci dostat ven. Dvoučlenná hlídka mláďata lovila rybářským podběrákem a po úspěšné záchranné akci je i s kachnou odnesla do nedaleké řeky Svratky, kde je opatrně vypustila.

Zachraňování káčat ze špatně přístupných míst není pro strážníky na jaře ničím neobvyklým. V úterý se o jejich pozornost postarala mláďata, jimž se málem stala osudnou nepozornost při procházce na jihu Brna.

Jedno za druhým napadala káčata dírou v poklopu do kanálu. „Jejich matka chodila bezradně kolem kanálu. Strážníci odsunuli železný poklop. Oba si obětavě lehli na mokrou zem, aby mohli pomocí zapůjčeného rybářského podběráku mláďata opatrně vytáhnout. Tímto způsobem se jim nakonec podařilo vysvobodit všech sedm kachňat,“ popsala akci mluvčí strážníků Markéta Skřivánková.

Vzteklý křeček spadl do bazénu, nechtěl se nechat chytit. Pomohli až strážníci

Než začali dva členové hlídky městské policie plánovat návrat kachní rodinky zpátky do přírody, kam patří, museli se ujistit, zda jsou všichni její členové v pořádku. „Pokud by zjistili, že je některé ze zvířátek zraněné, zavolali by našeho spolupracovníka, který by se o ně až do vyléčení postaral,“ uvedla Skřivánková.

Protože však v tomto případě kachním průzkumníkům nic nechybělo, putovali napřed do krabice a pak k nedaleké řece, kde se dostali zase na svobodu.

Autor: